Často kladené dotazy

Založili jsme WhatsApp skupinu pro pečovatelky, kam zadáváme aktuální nabídky mnohdy i s fotkou seniorů, pokud s tím oni souhlasí. Kdo má o konkrétní nabídku zájem ihned reaguje, jelikož se místa obsazují velmi rychle. Přidání do skupiny je zcela nezávazné, můžete se kdykoliv odhlásit. Máte-li zájem a WhatsApp, pošlete nám Vaše jméno a telefon a do skupiny Vás přidáme.

Na našich stránkách si vyhledejte registraci. Zašlete dotazník, ozveme se co nejdříve. Pokud budete vhodná kandidátka obdržíte smlouvu a další informace . Budeme potřebovat foto, kopii živnosti, reference, podepsanou smlouvu a zálohu. Navrhneme Vám rodinu dle vašich požadavků a pokud budete souhlasit, obdržíte smlouvu s rodinou. Pomůžeme s organizací cesty ,zkontaktujeme Vás s pečovatelkou, kterou budete střídat. Poskytne Vám veškeré informace .A my jsme Vás stále k dispozici nejen před odjezdem, ale i po celou dobu pobytu.

Ano, naši pečovatelé pracují legálně na český nebo slovenský živnostenský list. Daně a pojištění odvádějí v ČR nebo SR. V zahraničí mohou pracovat 6 měsíců v roce a práci asistentů u seniorů by měli vykonávat i v ČR, aby obdrželi formulář A1.

Ne, ani zdravotní vzdělání, ani pečovatelský kurs nepožadujeme. V dotazníku je ale nutné uvést Vaše zkušenosti s prací se seniory. Může být péče o rodiče, prarodiče, známé. Ideální je, pokud máte již zkušenosti s péčí o seniory v zahraničí, není to ale podmínkou. Určitě doporučujeme mít reference. Pokud máte pečovatelský kurs prosím zašlete certifikát. Toto vše pomůže při urychleném vyřízení vaší žádosti o umístění.

Jako OSVČ si ze zákona hradíte sociální a zdravotní pojištění. Doporučujeme si uzavřít i pojištění odpovědnosti.

U naší agentury máte výhodu, že plat je vyšší než u konkurence. Také dostanete výplatu pár dní po odeslání faktury, ne za 2-3 měsíce. Výše Vaší odměny závisí na zdravotním stavu seniora, náročnosti práce, Vašich zkušenostech a jazykových znalostech.

Plat je  uváděn NETTO a fakturovaná suma Vám bude kompletně zaslána na konto. Nemáme žádná skryté poplatky!! Denní odměnu uvádíme v nabídce. Neuvádíme plat za 3 měsíce, aby vypadal vyšší. Jedná se většinou o plat od 63 EUR – 90 EUR/den + příplatky 100% za Vánoce a Velikonoce. Rodině fakturujete vždy koncem měsíce odměnu krát počet dní + cestovné. Je nutno uvést číslo Vašeho konta, BIC CODE a SWIFT CODE. Doporučujeme mít EUR konto u banky, která si neúčtuje poplatky. Pro pečovatelky, které doposud nemají zkušenosti ze zahraničí pomůžeme s vystavením faktury.

Naše agentura se snaží vyjít pečovatelkám vstříc. Tedy nemáme striktně danou délku turnusu. Můžete zůstat měsíc a déle, pak být doma jak Vám bude vyhovovat a opět se vrátit do původní či nové rodiny. Vše je na domluvě. Naši klienti si přejí minimální délku pobytu 1 měsíc, pečovatelky které mohou zůstat delší dobu jsou upřednostněné.

S organizací cesty do rodiny Vám pomůžeme. Pečovatelky jezdí buď svým vozem, s jinou pečovatelkou, Flixbusem, vlakem nebo mohou využít autodopravu firmy Ravels.sk. Tato firma Vás vyzvedne v místě bydliště a vysadí přímo u rodiny. Záleží na tom, co Vám nejvíce bude vyhovovat. Také dostanete kontakt na pečovatelku, kterou budete střídat. Je nezbytně nutné, aby senior nezůstal bez dohledu. Tedy je nutno přijet před tím, než odjede původní pečovatelka a zaučí Vás. Cestovné Vám hradí rodina jednorázově 130-150 EUR nezávisle na tom, kolik cestovné stojí. Můžete mít lístek na Flixbus za 400 Kč anebo Ravelsem jet komfortně za 130 EUR.

Abychom mohli včas zajistit střídání v termínech, které Vám budou vyhovovat potřebovali bychom co nejdříve, aby jste nás informovala emailem či zprávou. Odkdy dokdy chcete pracovat, mít volno a eventuelně jak jste dále domluvena s rodinou. Kdy opět přijedete, s kým se střídáte, jak dlouho zůstanete. Jedině takto Vám můžeme zaručit, že vše bude dle Vašich požadavků.

Pište např. Nováková u rodiny Schmidt Mnichov  přijede k rodině autodopravou v 8 hodin ráno 1.2. bude do 1.4.odjede autodopravou v 20 hod. 1.4. přijede na střídání paní Dvořáková ve 12 hodin, bude do  30.5.a 30.5. se vrátí Dvořáková. Hodinu příjezdu ještě sdělí. Paní Nováková je informovaná a souhlasí.

To Vám samozřejmě zakázat nemůžeme. Nicméně pokud slíbíme, že Vám práci zajistíme, tak to splníme. Není solidní nám zaslat materiály, podepsat smlouvu a pak jen tak sdělit, že jste si práci našla sama. Jakmile začínáme jednat s rodinou, kterou jste odsouhlasila je to pro vás již závazné.

Nabízíme zcela korektní jednání. Nemáme žádné skryté poplatky. Jednáme naprosto otevřeně a transparentně! Váš plat, který je uveden ve smlouvě a hradí rodina je kompletně Váš. Z  Vašeho platu si sami nic skrytě neodečítáme jako jiné agentury, které tvrdí, že je pro Vás zprostředkování zdarma. Je to nesmysl, nikdo zdarma přece nepracuje! Jsme si vědomi a naše zkušenosti potvrzují, že mnoho pečovatelek z počátku řeší finanční problémy. Snažíme se Vám proto vyjít vstříc a  poplatek budete platit až z prvního platu .Tento  činí ca 4 % z Vašeho  výdělku za 6 měsíců pobytu v roce.

Roční poplatek je  450,- EUR splatný po 1 měsíci od nástupu do rodiny.

V mimořádných případech je možno domluvit i jiný splátkový kalendář.

Za Váš  poplatek se zavazujeme, že Vám budeme po dobu 1 roku zajišťovat práci dle Vašich požadavků. Po roce se rozhodnete, zda máte nadále zájem o další spolupráci .

Předem si účtujeme pouze jednorázový nevratný registrační poplatek 500 Kč při podání přihlášky.

Pokud by jste raději chtěla hradit poplatek postupně nabízíme možnost úhrady

5 EUR/každý odpracovaný den.

Znalosti němčiny v Německu nebo angličtiny v Holandsku by měly být na komunikativní úrovni, tedy minimálně úroveň A2. Během pobytu je nutno komunikovat s rodinou seniorů, lékařem, pečovatelskou službou, nakoupit, zeptat se seniora, jak se mu daří, co by si dal k obědu…. Mnoho seniorů si také ráda povídá, nemají tolik trpělivosti vícekrát něco opakovat nebo čekat na překládání pomocí mobilu. Proto základní znalost jazyka je nedostačující. Pro pečovatelky se základní znalostí jazyka doporučujeme absolvovat  intenzivní kurs německé či anglické konverzace. Naučit se také základní výrazy ze zdravotnictví , gramatika není nejnutnější. Je spousta studentů, kteří Vás rádi přes internet a za slušné peníze zdokonalí v němčině či angličtině. A dokonce i česky hovořící klienti požadují znalosti němčiny či angličtiny.

Kontaktujte nás

Spolupracujeme

Au-pair pobyty po celé Evropě

Au-pair pobyty do celé Evropy

Jazyková škola v centru Prahy